TV

אני לא אוהב כשהטלוויזיה מתעמרת בקהל שלה. אני חושב שזה ניצול מכוער של הרצון של אנשים שיראו אותם בטלוויזיה שעושה מהם צחוק. אני יודע שאפשר בקלות לטעון שזה עניין של ביקוש והצע. אבל אני מעדיף טלוויזיה שנותנת כבוד לצופים ולמשתתפים בה. אני חושב שהכי עובדות עלי תוכניות לשא לוקחות את עצמן יותר מידי ברצינות ושמכבדות א מי שרואה אותן כיצור אינטלגנטי ושווה זכויות. התהליך השולט של תוכניות יותר ויותר אכזרי מגעיל אותי ואני מקווה שהוא יתגמד למקומו הטבעי- תוכניות כמו ריקי לייק…
אני בכל אופן עולה לירושלים לראות את תערוכת הבוגרים של בצלאל. מקווה שיהיה מעניין.

29 תגובות

 1. כשתחזור מהתערוכה, תספר איך היה…
  אני מתכוונת לעלות לראות את התערוכה בעצמי. שמעתי שהיא טובה, כמו תמיד..

  1. התערוכה הייתה מגניבה
   היא ענקית כידוע ובטח הספקתי לראות בשלש שעות איזה 30% ממנה אבל ראיתי עבודות נהדות
   בעיקר אהבתי כמה מיצבים (instelations)
   אחד של חדר שהכל בו צבוע לבן כולל האוכל והכלים והכל.
   אהבתי עבודה בווידאו שהוצגה דרך חורי מנעול. וגם כמה עבודות של המחלקה לתקשורת חזותית. סרטים ואנימציה…. שווה ביותר

   1. האמת, גם אם היית כותב שלא נהנית, הייתי הולכת בכל מקרה. זה שנהנית רק בונוס בשבילי 🙂

    תודה שחזרת ודיווחת.

 2. אני מקווה מאוד שתוכניות כמו ריקי לייק מראות את הביזארי ולא את הממוצע, כי אם זה הממוצע של הרחוב האמריקאי, ואם זה מה שרובנו רודף אחריו, אמאלה…

 3. אבל למה בעצם אתה מצפה? הקשר בין המדיה לבין הצופה הוא מעגלי. אנחנו כצופים מצפים לזילות הזו באינטיליגנציה שלנו, וזה מה שאנחנו מקבלים. מעצם העובדה שאנחנו רואים את אותם תוכניות ימשיכו לשדר אותן.
  אני מאמינה שבין לבין אפשר למצוא תוכניות כאלו שהולמות אדם שרוצה שיכבדו אותו (הייתי ממליצה בחום, אבל אני פשוט אל רואה טל')
  אל תשכח שאדם בוחר איך יעוצבו חייו, ובחירה לסוע לתערוכת הבוגרים במקום לשבת לבהות, היא בחירה מעצבת.
  וגם הבחירה שאני הייתי בוחרת בה
  תהנה!

 4. מאד מתחבר לי, מה שכתבת, למה שהלך אתמול בפופוליטיקה (תכנית שאני משתדלת לא לראות בדכ. אתמול התבצע מחטף אכזרי על השלט אז החלטתי לתת לזה צ'אנס… וחבל). היה שם דיון על הגבול שבין פרסום ופורנוגרפיה והייתה שם מישהי, בחורה צעירה שלא הכרתי, שטענה בזכות השימוש בילדות צעירות בפרסומות בעלות אפיל מיני מובהק. מה שאתם שומעים. היא אמרה שהיא בעצמה בגיל 8 (!!!) תפסה את עצמה כסקסית ושאין לה בעיה עם ילדות בגיל הזה שמבקשים מהן לשדר סקס בפרסומות. מכיון שלא יכולתי להגיד לה שנראה איך היא הייתה מגיבה אם מישהו היה מתייחס ככה לבת שלה ושהיא טפשה הלכתי משם. אם מישהו מכיר את הבחורה הזאת, אשמח אם תמסרו לה את זה.

 5. נראה לי שבאופן בסיסי מדובר במדיה שבה הצופה הוא פסיבי ולא מצפים ממנו ליותר מאשר רביצה ממושכת ככל הניתן מול המסך וקבלת מסרים חברתייםשיווקיים רדודים. כיום הרבה אנשים כבר מודעים למערכת היחסים המעוותת יצרןמפרסם-הפקה-צופהצרכן ולמרות זאת יושבים ומשתפים פעולה, כאילו אין אופציות אחרות. למזלנו לא כל התפוח רקוב ואם מחפשים מספיק טוב ניתן למצוא גם גישות יותר חיוביות בהפקות טלויזיוניות. אישית התעייפתי מהחיפוש הזה ולכן זנחתי את הקופסא הארורה לטובת מפגשים עם אנשים אינטראקטיביים שלא מתאפרים ולא דופקים הופעות כל הזמן ובעיקר לא מנסים לגרום לי להרגיש שחסר לי משהו בחיים או שאני לא מספיק… א.יפהב. עשירג. מאושרד. כל התשובות נכונות ועוד ועוד

  1. כן…רק שאתה כרגע במיעוט
   אני חושב שזה תהליך שקורה וסוף ישפיע גם על אלו שעושים אותה. אני יודע שמוסיקה תחום אחר שאני מכיר מקרוב היחס לקהל הוא לרוב מאד רציני. ולכן גם זה תחום שמשתנה ומתמקצע.

 6. התערוכה מצויינת, הייתי ואני ממליצה.
  אני חושבת שיש עיניין של היצע וביקוש. זאנר של תכניות אירוח סטייל ריקי לייק התפתח מרצון מסויים של הצופים. הקהל מקבל את מה שהוא רוצה… לי דווקא יש בעיה עם סופרים שמזלזלים בקוראים יותר מאשר תכניות טלוויזיה.

 7. לכל סיר יש מכסה…
  מה שאומר שגם לתוכניות כאלה יש פלח מסויים באוכלוסיה שנוהג לצפות בהם. נכון זה באמת לא הכי פונה לצד השכלי של הצופה אך ללא ספק לפעמים סתם צריכים להתנתק מהמציאות העגומה ומאורח החיים המהיר והקצבי הזה ותוכניות כמו ריקי לייק ואחיותיה לעיתים נתפסות כמקלט די נוח מהחיים אפילו אם זה רק לחצי שעה…
  מה? לא מה פתאום? אני בכלל לא צופה בזה…טוב נו אולי כשאין אף אחד לידי…

 8. ריקי לייק?! היא משתמשת במשתתפים בתוכנית שלה אך ורק בשביל הרייטינג, לא ממש מעניינות אותה הבעיות שלהם, הצופים אוהבים את זה וזה מכניס לה כסף…
  בכלל הטלויזיה סובבת סביב הכסף…

 9. מי צריך טלויזיה כשיש תערוכת בוגרים של בצלאל?!
  כשהולכים לראות אומנות בין אם נהנים בסוף או לא תמיד אנחנו צומחים מעצם המראה שהאומנות מציבה בפנינו -מראה שמשקפת לנו צדדים בתוך נפשינו או בתוך החברה בה אנו חיים באופן שהוא אמיתי ולא כמו הטלויזיה שלרוב מראה לנו את עצמינו באופן שיקרי וזורעת אשליות בכשרון רב באמצעות הפרסומות ,הסדרות השונות וכו'.

  תהנה בתערוכה ותמסור דש….

 10. ולי בכלל אין טלוויזיהף לא מטעמי דת אלא מטעמי שיעמום ואני חייבת לומר שמאז שאין לי טלוויזיה קל לי לחשוב, כן פשוט לחשוב באופן ביקורתי בלי מניפולציות וסדר יום שהטלוויזיה כופה עלי. מומלץ בחום.

 11. שלום.. מטבעם של אנשים להתפעל מהטלויזיה ולרצות להופיע שם אז כן הם נוהגים להשפיל את עצמם.
  התוכנית של ריקי לייק זה לקחת את הזבל של אמריקה ולייצג את המצב העגום, האנשים שם משפילים את עצמם בזה אני מסכימה לגמרי איתך

  -אני חדשה בבלוג שלך
  אבל גם אני אוהבת יומנים
  וכותבת באחד…:)

   1. היומן שמוצג כאן לא משהו כי המון חברים נמצאים אבל יש לי במחשב את היומן השלם
    אם יש לך איי מייל איסיקיו או אתה רוצה את שלי ואני אשלח לך או משהו

 12. היי דן,
  הדברים שכתבת הזכירו לי את כל הפרומואים
  שיש עכשיו לקראת התכנית שתעלה על המסך במוצש קחי אותי שרון. אמנם זה לא ריקי לייק, אבל זה מאותו אזור שמעורר בי תחושות שבדכ שמורות לאצבע במורד הגרון..
  אקי אבני מתראייןובחיוך מהוליווד מספר כמה שהוא שמח להיות הסנונית הראשונה של ה- REAL TV שזה אגב הדבר הכי גדול עכשיו באמריקה… (ושוב עולה תחושת בחילה קלה…). לא יודעת… לא עושה לי טוב. אני רוצה שהטלוויזיה תשאר טלוויזיה.
  שתבדר (אכן נושא שנוי במחלוקת – בידור מהו?! עיין ערך ה-1 בבידור..)שתעדכן, ושתכבד…. אולי רק בלונדון הטלויזיה תשאר טלוויזיה, ולונדון, לצערי, כנראה לא המודל לחיקוי שלנו. אנחנו שבויים של הוליווד. בכל מקרה ב14 השבועות הקרובים אנו נחזה במתח בחיזורים נלהבים אחר שרון, בדחיה דיפלומטית אך קורעת לב של 14 בחורים (שרק במקרה לא משתתפים בתחרות הדומה – בחירת הסופר-מודל הישראלי)
  כשבסוף שרון ובחיר ליבה (אלק) יוכלו לגור במשך שנה בדירה צפונבונית ומאובזרת בטוב (?) טעם.
  אולי הם יקחו איתם את ויקי כנפו? הלו, REAL TV או לא?

 13. איך אתה יכול לכתוב כזה דבר ,עמוק או אנינלא יודעת מה כי קצת אין לי מילים כרגע, על טלוויזה ,כשאתה משחק במשחק החיים הזה.
  באמת, זו הרי רמת משחק נמוחה, שצוחקת על האנשים שרואים אותה.

 14. היי דן!
  אני ממש מסכימה איתך!
  ובלי להתחנף אני רוצה שתדע שראיתי אותך במשחק החיים (למרות שאני לא מתה על זה…) ואחרי זה גיליתי שאתה זמר וגיטריסט כי ראיתי אותך בערוץ24 וממש נהניתי! אז סבבה לי ! ובהצלחה בהמשך!
  הדס!

 15. היי, מכירים אותי פה בשם CANT UNDERSTAND אבל בעצם קוראים לי טל, (אני יודע שאין לך כח לשמוע את זיבולי השכל שלי).
  טוב אני יודע שיש לך חיים מאוחרי משחק החיים אבל בכל זאת בא לי לדבר על זה, אתה משחק שם מצויין, אבל תעזוב כבר את הקרצייה הזאת נירה, תגיד לה שממי שבאמת אוהבים לא יקחו את הדבר החשוב לו ביותר בחיים (התיאטרון) גם ראיתי אותך באבא שחור לבן בכבלים והיה יפה מאוד…
  עכשיו גם גיליתי שיש לך קריירה בתור זמר, נחמד נחמד, יפה מאוד! אני רואה מוסיקה 24 אז ראיתי אותך שם באדוני הממון טוב היה נחמד, אמשיך להגיב, ביי

 16. ויש תחושת סיפוק אמיתית כשהטלוויזיה בסלון מוחשכת ימים על גבי ימים.
  נעים לחשוב,שבאיזה שהוא מקום אתה לא חלק מהעדר שצופה ונחלב.
  מדד טוב לניתוק,הוא כאשר אני רואה טלוויזיה פעם ב…. והרבה פרסומות הן חדשות מבחינתי….

 17. מה? מה אמרת??? אתה אוהב שהטלוויזיה מכבדת אותנו ורואה בנו יצור אינטילגנטי??

  מממ…. משחק החיים… אינטליגנטי משהו…. 🙂

  יום טוב, 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *