הבלוג הוא אזור חופשי

הבלוג הזה הוא אזור חופשי. מותר לי -תשאלו את ישראבלג אתם אתם לא מאמינים לכתוב מה שאני רוצה. לא חייבים לקרוא ולא חייבים להגיב
הנה פוסט שכתבתי כאן לפני ב31.5 שבת אחה"צ, תוכלו למצוא אותו אם תעינו אחרוה בבלוג:
 
אני קורא את כל התגובות כאן אצלי בבלוג ולרובן אני עונה. הרמה של הפניות לא אחידה, חלקה רצינית חלקה מצחיקה.אני מתשדל לענות לפי העניין, עד כמה שאני יכול. בתשובות שלי יש הרבה אינפורמציה. אבל אני לא אומר את זה בגלל שאני חושב שחייבים לקרוא את זה, בכלל לא. אלו הן שברי שיחות עם אנשים שמתעניניים ברמה כזו אחרת בנעשה בעולמי, בדיוק כמו שקורה בבלוגים אחרים. כשאני לא עונה כנראה שחשבתי שלא הייתה שאלה או שזה ברמה שאני לא מרגיש שמצדיקה התיחסות.
אני לא מחבב את זה כשאנשים מעליבים כאן אחד את השני או אותי, אבל אני לא מוחק כלום. כי מה לעשות זה גם חלק מהעולם…
אני אומר את כל זה כי באמת שהמקום הזה בעיני הוא מקום שבו אפשר לבטא כל מיני מחשבות וגם כדי שאוכל לספר מה אני עושה ומתי למי שתמעניין. אני חושב על זה כמו תוכנית רדיו אישית כתובה… אולי… שבוע טוב.
 
זה עדיין נכון ומספיק עם הרעש בשכונה הזאת בבקשה זה לא עושה שום דבר טוב ואם אני ארצה להמשיך לפרסם כאן ההופעות שלי אני עשה זאת ואם אני ארצה לכתוב כאן בפינית זה בסדר. מי שלא אוהב את זה לא חייב לבוא. ביי.

76 תגובות

 1. דן..
  לא מזמן התחלתי לשמוע את המוזיקה שלך ואני ממש אהבתי..
  אממ, רציתי ללכת להופעה שלך במרתף 10 אבל בגלל שהיא היתה יום אחרי היומולדת שלי לא יכולתי…

  אממ וזהו, אני שמחה להיות הראשונה שמגיבה כך שאני בטוחה שתקרא אותה…

  ליאנה

 2. אין לי מה לומר, אתה צודק, ואף על פי שלא עקבתי אחרי מה שקורה בין התגובות, אני מכירה את הדבר הזה עליו אתה מדבר ממקומות אחרים.
  אני מקווה שאנשים יפסיקו לנצל את אופציות התגובות השונות כדי לנהל שדי קרב, או הפורומים או הצ'טים, או כל דבר דומה.

  ואתה נשמע לי קצת זועף, וזה סופש עכשיו שמגיע, אז אני מקווה שיהיה לך סופש רגוע ונהדר!

 3. אהלן! אתה צודק לחלוטין. קבל את תמיכתי. בכלל, אני חושבת שכל הרעיון בלכתוב בלוג באינטרנט זה פשוט לא לשים זין על אנשים מקנאים או קטנוניים. המשך בדרכך! אפילו אם חלק מהקוראים יחשבו שהיא נלוזה.

 4. הבלוג הוא שלך כמו שכל בלוג אחר הוא של מישהו אחר, וזו הפינה שלך, וחבל שלא פרסמת גם את ההופעה אתמול בלילה בבימה. הגעתי די במקרה, וכשהלכתי, לחצתי יד לשרון ולדודי ולאחרים ואתה כנראה לא היית שם, ואני אכתוב כאן מה שאמרתי להם: תודה. ולמה? כי אתמול נזכרתי, דווקא באווירה האינטמית משהו והחצי אקוסטית הזו, כמה טוב לשמוע מוזיקה מאנשים שפשוט אוהבים מוזיקה ואוהבים את הפאן. נהניתי מכל רגע, עם או בלי פרסומת 🙂

 5. דנדן,
  עד היום קראתי הכל ולא כתבתי אף פעם, אבל עכשיו אני מרגישה שאני חייבת להגיב.
  ברור שכל מה שאתה כותב זה בסדר. זה הבלוג שלך, וחבל שאנשים שוכחים שמאחורי המילים המוקלדות יושב מישהו שכותב אותן ובין השאר יש לו גם רגשות.
  זה נורא קל להתחבא מאחורי כינוי ולכתוב דברים מעליבים. כנראה שיותר מדי קל.
  אנשים, תחשבו קצת לפני שאתם לוחצים על שלח. ודן, אתה צודק – מי שלא אוהב לא חייב לבוא. וגם אם אתם קוראים ולא אוהבים, לא תמיד חייבים להגיד משהו.
  אני מקווה לא לראות פה יותר את מי שבא בשביל לעשות רע.
  אני, בכל מקרה, אוהבת אותך עד גג העולם 🙂
  אל תפסיק לכתוב, טוב?
  נעמה.

 6. עזוב שטויות דן,
  אתמול הייתי בהיניקן והייתה סבבה של הופעה,
  אחלה קאברים בסוף…
  אין ספק שאתה מחזיק את ההופעה. פרפורמר ולא במובן התאטרלי, פשוט אתה חבר של הקהל וזה מגניב תתחת.
  בכל אופן מקווה שהסוטול מאתמול נרגע קצת. מי יודע, אולי פעם הבאה נראה אותך עומד ומנגן עם הגב לקהל (אם כי זה יהיה פחות נעים).

  יום טוב

 7. הסיבה היחידה שאתה לא מוחק תגובות, היא שאתה לא יכול, כי אין לך מנוי פרו, כי כנראה ש-100 שח לשנה זה באמת כל כך הרבה כסף בשבילך.
  מעבר לכך, שוב אתה מוכיח שאין לך הרבה מה להגיד לעולם, כשאתה עושה Copy + Paste מפוסטים קודמים שלך.
  ישראבלוג הוא פלורליזם. חשפת את עצמך לבמה שאפשר להגיב בה בצורה אינטראקטיבית, ואתה מגלה, שומו שמים, שלא כולם אוהבים אותך ואת הדרך בה אתה מנצל את הבמה הזאת לקידום עניינך. אלה החיים, חבר. ככה חיים אותם. נוח מדי להיות בבועה, להשלות את עצמך שאתה לא מצליח בגלל חוסר מזל או קהל טיפש שלא מבין את עומק המוזיקה שלך. הנה הקהל. לא כולו טיפש, ולא כולם אוהבים אותך, תתמודד. גם ברדיו, שבו אתה לא נמצא כבר מזמן, עולים אנשים ואומרים את דעתם בקול רם. ותחשוב רק לרגע, שאולי אם היית מתייחס בקצת יותר נימוס וכבוד גם לילדים (שאותם אתה מגרש בקישטה פולני ומתבכיין) ששואלים על נושאים שמתחת לרמתך הגבוהה (משחק החיים או המומינים, בושה! לאן הנוער מדרדר!!!), אולי גם לא היו מתנפלים עליך ככה.

  1. מצטערת, אני פשוט חייבת להגיב למשפט הראשון.
   לא חושבת שיש פה מישהו בכל הבלוגליזם הזה שחייב לך או לכל אחד אחר, דיווח על מצב חשבון הבנק שלו, אי לכך ובהתאם לזאת, המשפט מיותר.
   הייתי מגיבה על כל השאר, אבל עדיף שאוותר.

   1. אז אני אחדד, כדי שתביני: הוא משתמש בבלוג לקידום ענייניו האישיים. יריב חבוט, אותו אני לא מכיר אישית, הוא אדם שמשקיע באתר הזה מעל ומעבר, ועושה עבודה יפה. בא מישהו, קופץ על הבמה הזו בלי להתבייש ומקדם הופעות ואינטרסים שהם כלכליים במהותם. נראה לי, למען הטעם הטוב והנימוס האלמנטרי כלפי אדם פרטי שבנה אתר והשקיע בו ממרצו, שסלבריטאי (עלק) כמו דן תורן יכול לשלם לו 100 שקל מזוינים בשנה. רק בשביל שלא תהיה מראית עין. רק בשביל שתהיה לזה צורה יפה. ורק בשביל שהוא יפסיק ליילל שהתגובות מפריעות לו. אבל, תביני, מי שרגיל לנצל אנשים בחיים האמיתיים, יעשה זאת גם בוירטואליים.

    1. נראה לי דווקא נכון יותר מבחינת מדיניות לא למחוק הודעות אלא לייצר את האוירה הרצויה בדרכים אחרות. ויש כאלה.

     בקשר לתשלום – גם יוצר האתר הזה עושה שימוש אינטרסנטי במתן הבלוג החינמי, אחרת לא היתה אפשרות כזאת.
     יותר מזה אני בטוחה שהבלוג הזה של דן משרת את האינטרס הזה מאוד יפה. (אני, למשל, לא דרכתי באתר הזה לפני שהלינק באתר של דן הוביל אותי לפה).

     אינטרסים מקדמים את העולם, וכל זמן שהם עומדים במבחן הכוונה והתוצאה: כלומר שמטרתו של האינטרס חיובית, ושאף אחד מבעלי האינטרסים לא פוגע או נפגע – זה אפילו מצב רצוי.

    2. אוהד, אתה חתיכת חוצפן, וישראלי מצוי.

     אם הוא רוצה לקדם כאן את ענייניו האישיים זאת זכותו המלאה. יש לך בעיה עם זה? אל תכנס. מי אתה שתטיף לו על כך שהוא לא מעוניין לשלם 100 שח בשנה? במצב הכלכלי של היום, 100 שח זה לא מעט כסף, ועוד בשביל איזה שטות…

     ובאמת הייתי מרחם על מנהל האתר המסכן אם לא הייתה קופצת לי בכל קליק פרסומת מטרידה…

 8. כל מילה חקוקה בסלע
  מסכים איתך
  לא חייבים לאהוב מה שאתה אוהב
  אבל זכותך, אתה אדם חופשי כמו כל אחד מאיתנו וישראבלוג פתוח לכולם

  באמת חבל לי לראות את הרמה שיורדים אליה פה בבלוג, ואני חושב שאולי היה שווה למחוק חלק, אבל גם מכבד את דעתך שאתה לא רוצה

  בכל מקרה תמשיך להנות מהמקום הזה
  אני יודע שאני נהנה מהמקום שלי…

  יום טוב
  טמיר

 9. לא היית צריך להתנצל. זה בהחלט הבלוג שלך, וזכותך לכתוב מה שתרצה..
  אתה יכול להמליץ גם על אבקת הכביסה של אשתך, למרות שאני בהחלט מעדיפה שתכתוב על מוזיקה, הופעות או לחילופין, הופעות ומוזיקה, כי לא אחליף את אריאל אולטרה:)

  שמעתי שהיה כיף בהיינקן, לא הייתי ועכשיו
  אכנס, בראש מורכן, אל מתחת לשולחן:)

  במילים אחרות, תהיה אתה. כמו קודם.

 10. אל תלחץ מהשטויות של החברה.. אם אתה רוצה תפרסם פה גם מחירים שמות של יחצנים ואם יש מוכר נקניקיות בכניסה למועדון… אתה בהחלט לא חייב לאף אחד כלום.. אתה אפילו לא צריך להגיב לאנשים שאומרים לך משו בקשר למה שאתה כותב ולתוכן עצמו, שילכו להזדיין עם הבעיות שלהם:

  1. כל האלבומים שיצאו בקישור הזה.

   מתוכם אני ממליצה על כלבי רוח,יורד נמוך ולוחמה בשטח בנוי בסדר הזה.
   אני ידעת שחלקם כבר לא ניתנים להשגה יותר, אבל את אלה שיש – אפשר להשיג בכל חנות דיסקים.

   מלבד הרשימה הזאת יצא גם עוד סיבוב שהוקלט בהופעה מרובת משתתפים, ומכיל שירים מכל התקופות. יש באתר לינק לאתר נפרד של האלבום הזה.

   ממש לאחרונה יצא גם EP בשם מבריח מכס- ששאר הפרטים עליו מופיעים גם הם באתר (בלחיצה על מכס).

 11. ז'תאומרת הוא כתב אצלי אתמול וזה שמר את השם שלו ועכשיו שכתבתי אז שכחתי לשנות את זה לרן…בכל מקרה מזלט לי!!

 12. היי דן!
  רציתי לשאול מה אתה חושב על בית ספר רימון. אני חושבת על ללמוד שם ושמעתי הרבה דעות לכאן ולכאן. רציתי שתענה לי בתור אומן שנמצא בתחום ומכיר את התעשיה אם זה באמת עוזר ומפתח ואם אתה מכיר בוגרים של רימון שהם באמת בולטים מעל השאר.
  תודה!

  1. לא יודע איך זה היום
   אבל אני יכול להגיד לך שללמוד מוסיקה זה גדול
   אי אפשר להפסיד מזה רק להרוויח זה לא אומר שכל מי שלמד שם יצא מפורסם, אבל כל אחד שלומד שם יוצא עם יותר ידע במוסיקה וידע זה האוצר היחיד בעולמנו. אני אומר כן.

 13. לצערנו הרב בישראל חופש הדיבור והביטוי הפך לחופש לקלל ולעלוב. יותר מדי אנישם מרשחם לעצמם להתבטא בגסות רוח ובקללות כשאר הם נצבים מאחורי מסך המחשב וניתן לראות זאת בעיקר בתגובות לאתרי החדשות השונים ברשת. כדי לנהל דיון אינטליגנטי ותרבותי צריכים לפנות למקומות המבצעים סינון של התגובות והדבר הורס קצת את הדיון השוטף אבל מה לעשות..אנחנו ישראלים ועם נותנים לנו אצבע אנחנו הורסים את כל הגוף

  1. אתה צודק אבל
   זה באמת עדיף מבחינתי לאכול את החרא של הצעקנים
   מאשר למחוק כאן תגובות. לא מחקתי מילה ואני אסגור כאן את הדף לפני שאמחק

  1. אני יענה במקומו.

   נראה לי שבכל חנות דיסקים נורמאלית תמצאי את הדיסק של ההופעה שלו ו ותתחילי לגלות יוצר ואומן מוכשר ואז תחפשי יותר טוב במדפי אותה חנות ותמצאי דיסקים שלו או שפשוט תורידי מקאזה (סתם לא, זה לא חוקי וזה לא עובד- מהתשדיר רדיו של העובדים הזרים)

   דא דן מה אתה חושב על הורדות מקאזה?

 14. דן אף לא שמעתי את המוסיקה שלך
  אני רק מכיר אותך דרך הטלוויזיה, אשמח אם תמליץ על שירים,דיסקים וכו'

  1. אני הייתי ממליץ להתחיל מדיסק ההופעה עוד סיבוב המצויין ומשם להמשיך הלאה.
   באתר הרשמי גם יש פרוט של כל האלבומים.

 15. אל תתיחס לאנשים שסתם פולטים שטויות , זה מאוד ייחודי ויפה מה שאתה עושה עם היומן הזה ואני חושב שזה תורם הרבה שאמן לא מתבצר במגדל השן שלו ונותן לרוחות אחרות לזרום פנימה.

 16. היי דן,לא קשור לנושא הפוסט אבל נראה לי
  שכאן זה מקום ראוי.
  אתה ידוע כפרפורמר שבהחלט מתקשר עם הקהל-
  בעיקר ברמת הלספר מיני הגיגים ומשפטים משעשעים ולשתף אותו בהלך הרוח שלך (ההזוי יותר או הזוי פחות) באותו הרגע.תגיד,משם,מהבמה,באמת רואים את הקהל?
  אתה באמת יוצר קשר עין ושיחה עם אנשים בקהל או שההסתכלות היא כללית מטושטשת כזו? ספר קצת,בבקשה, על התחושות וההרגשה והיחס לקהל בזמן ההופעה.

  1. לפעמים רואים ממש פרצופים, ולפעמים לא. אני בדרך כלל מדבר אל דמות דמיונית שלה אני מספר את המחשבות שלי בדיוק כמו שלידים קטנים מאד עושים.

  1. שאלה נפוצה שהשבתי עליה לא פעם
   אבל בבקשה
   שמות כל הדיסקים באתר שלי
   http://www.dantoren.com
   רוב הדיסקים בחנויות…יורד נמוך וכלבי רוח של הד ארצי יצאו להדפסה מחודשת בקרוב מאד!!!

   1. וואו חדשות מעולת.
    אין לי את יורד נמוך.
    יש הערכת זמן לבקרוב מאוד?
    ומה עם האי.פי. של הזבובים?

 17. הייתי באתר שלך ומאוד נהנתי לראות שם את המילים של השירים שלך ואפילו הורדתי קליפ תודה …

 18. אוקיי… תראה.. עם חלק ממה שאוהד מ. רשם- הסכמתי דווקא. ועם חלק לא. זא, בכלליות אם מסתכלים על זה שחור לבן- אפשר להגיד שאין משהו לא נכון בטיעונים שלא. אבל, אנחנו חיים בעולם עם אפור (אוי אני שונאת משפטים כאלה..), אבל בעקרון, אף אחד לא צריך לשים יותר מדי על אף אחד.. זא, דעתו של אוהד פה יפה וטובה, אבל אין סיבה שבעולם שתקשיב לה, ולהפך: גם דעתך יכולה להיות מעולה, אבל לאוהד אין שום סיבה להפסיק לחשוב מה שהוא חושב או להפסיק לרשום מה שהוא רושם. אבל אוהד- תזהר בדבריך!- עוד מעט הוא יקשיב לך ויעשה מנוי פרו, ואז למי תבוא בתלונות? 🙂
  have a nice day

 19. אני לא יודעת איך להגיד את זה, אבל דן- קראתי פה קטעים וזה מעצבן אותי כל כך, אבל כל כך!
  אתה -יודע- שאנשים יודעים מי אתה, אתה -יודע- שאנשים יכנסו לבלוג שלך מבין 80 אלף אחרים, רק בגלל שאתה דן תורן! ואתה פשוט אומר פה הרבה מאוד שטויות. ואני מצטערת אבל כל הודעה שאתה כותב אני שומעת את הקול שלך והנימה הזאת כמו שתמיד היה בסדרה ההיא בערוץ 3… ומה זה מי שלא אוהב לא חייב לבוא?! אנשים נכנסים לאתר ורואים דן תורן- לא יכנסו? דבר ראשון הם חושבים מי שמסכן שקרא לעצמו דן תורן?! ואז הם מגלים, שיו זה דן תורן! ואז הם פשוט נחשפים להרבה מאוד שטויות. זא- אתה סהכ מה שאתה עושה פה זה בעיקר תופס גובה כאילו- בגלל שאתה דן תורן- זיבולי שכל זה בסדר, ואתה עוד מפסרם את זה שאתה דן תורן- בשביל שכאילו יבואו וזה.. אויש! תראה, הסתבכתי. מה אני מנסה להגיד? אני מנסה להגיד שאני חושבת שאם היית בעילום שם, זה היה הרבה הרבה יותר טוב, אבל במקום זה אתה בא פה, רושם את השם שלך בשביל למשוך קהל, ובזה מתרץ את העובדה שרשמת את השם שלך בשביל למשוך קהל. אתה עוקב? יופי.

 20. צודק
  זו באמת זכותך לפרסם כאן מה שאתה רוצה
  זה פשוט בגלל שאתה מפורסם אז אנשים מנסים למשוך את תשומת הלב שלך

 21. הי דן,
  יש הרבה שטויות שעוברות פה בתגובות,
  אבל גם יש כאלה ענייניות. בכל בלוג זה ככה, ויש לך את החופש לעשות מה שאתה רוצה עם הבלוג ולכתוב מה שאתה רוצה.
  מההופעות שלך קלטתי שאתה מאוד חברמן, ושאתה מדבר עם הקהל וצוחק איתו, וזה הרבה יותר נחמד בפורמט הזה כשמתקשרים, וזה נותן עוד מימד למוסיקה שלך.
  הבלוג שלך מעוויר גם את האווירה הזאת,
  ויש לך פה הזדמנות לתקשר וסתם לכתוב את המחשבות שלך. על תתן לתגובות הפחות ענייניות להשפיע.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *