דן תורן

Dan Toren

Dan Toren

לקביעת הופעות | רק דן

צרות בגן עדן

כבר כתבתי כאן בבלוג בחודש מאי שאחד המקומות האהובים עלי להופעות בארץ, הוא הסינדרום בירושלים בהלהת כ"ץ. ביום רביעי האחרון הייתה לנו הופעה שם כפי שאפשר להבין מהפוסט הקודם, המהלכה ראיתי שני שוטרים נכנסים לבאר, אבל מכיוון שהייתי על הבמה לא יחסתי לכך חשיבות. ואז שילשום אני רואה פתאום בפורום מוסיקה ישראלית בYNET את הפוסט הבא:

לאחר ארבע וחצי שנות פעילות, מהן כשלש תחת שרביטי אני הסינדרום על סף הפסקת פעילותו כמועדון הופעות. להזכירכם, במקור היה המקום פאב הופעות, ולא מועדון- ההופעות הגדולות והטובות היו פתרון לבעיות המיתון והפירסום. מה נשתנה? תשאלו? התם המיתון? (לא!) הבא השלום? (לא ולא) אז מה? שכנים. שכנים יקרים מפז (מילולית). שכנים עסקיים ושכנה עצבנית אחת שמו להם למטרה לסגור אותנו. כל ערב מגיעה משטרה. כל ערב. איומים בדו"חות על רעש, ואף הגשת דו"חות שכאלה (בסך 350 ש"ח כל אחד). בלי קשר לקיומו של "רעש" או לעצמתו. אם אתמול בלילה בעת הופעתם של ששת המופלאים (הד"ד שגע"ש) הגיעו תלונות, ניידות ושני דו"חות (ואני אף כמעט עוכבתי לחקירה) הרי שלא נוכל לקיים הופעות של להקות המלוות בתופים (ובמחולות?) ובבס. פשוט לא ילך. זו התודה שאנחנו מקבלים על מאמצינו הרבים (השקעה בציוד,למשל, הגם שכל הופעה עולה לי באקסטרה עוד כ-500 ש"ח- ובמתח הרווחים שלנו זה הרבה…) משטרת ישראל ועריית ירושלים שמו להן למטרה להפסיק את ההופעות בסינדרום- וזה מה יש. על כן לאחר השבוע הקרוב (זאב טנא, שליחי הבלוז, נקמת הטרקטור-ב'/ג'/ד' בהתאמה) נכנס לתקופת היערכות חדשה במהלכה לא תתקיימנה הופעות- למעט מספר מצומצם של הופעות אקוסטיות- והופעות שעליהן חתמתי על חוזה.
במהלך תקופה זו ננסה לראות וללמוד כיצד ניתן להתמודד עם הבעיה ולפתור אותה- כך או אחרת.
מגיעות לקהל ולאמונים תשובות וכשיהיו כאלה- אזדרז לפרסמן. עד אז- תודה לכולם (אמנים וקהל כאחד) וסליחה. נקווה לטוב. הודעות תמיכה והצעות קונקטיות ואופרטיביות תתקבלנה בברכה.

כמובן שהגיעו עשרות תגובות וגם אתם מוזמנים להיכנס לשם ולהגיב:

http://www.ynet.co.il/home/1,7340,L-1722-288-4973408,00.html

שבוע טוב ואני מקווה שזה יסתדר…

11 תגובות

 1. בדרך כלל אני מפספסת תוכניות כאלה מהסיבה הפשוטה שאני אממ עובדת או ישנה אבל בעיקר שוכחת.
  אבל אתמול חזרתי מהעבודה קצת לפני שהתוכנית התחילה.. אז הדלקתי גלצ וחיכיתי.
  שעתיים עם דן של מוזיקה טובה וקצת צחוקים . היה כייף.
  (:

 2. לפי מה שמר כץ אמר, העניין בסינדרום הסתדר. הם פשוט החליטו להעביר את שעת ההופעות ל 21:00 (תתחיל בסביבות 21:30)ובכך למנוע תגובות זועמות של השכנים והמשטרה.
  וחוץ מזה, הרבה אנשים מעדיפים שעה מוקדמת יחסית להופעה וגם לי זה יותר נוח… 🙂

  1. בעיקרון עניין השעה המוקדמת הוא מלחמה ישנה…. כולם רוצים את זה אבל זה אף פעם לא מצליח לתפוס. הלוואי שזה יקרה הפעם

 3. עצוב, עצוב,
  אחד אחרי השני נסגרים כל מקומות התרבות בירושלים.
  גם הצוללת בסכנת סגירה, כלכלית.
  בוא גם אתה להפגין מול העיריה
  יום שלישי באחת.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *