דן תורן

Dan Toren

Dan Toren

לקביעת הופעות | רק דן

צר לי

אתמול כתבתי כאן על ארוע התנדבות בקוסמונאוט שהזמינו אותי להשתתף בו. בתגובות לקטע שלח לי בחור לינק של נוסח המודעה שפרסתי כאן שפורסם באינטרנט הכולל גם משפט מכוער ביותר הקשור בחיילים. אני עדיין לא יודע מה הסיפור

אבל בשלב זה אני לא יכול להזדהות יותר עם האירוע הזה. לכן אני מסיר את הפוסט הקודם ומשאיר רק את התגובות. לאחר שאשוחח עם המארגנים ואבין מה בדיוק העניין אחליט אם להשתתף או לא. אני חושב שהרצון לשלום, והתסכול על כך שכולם מדברים על שלום אבל כל כך מעט נעשה, ושאנחנו כישראלים מוצאים את עצמנו עושים דברים שלא היינו רוצים שיעשו לנו ( ועשו לנו בעבר כיהודים…) גורמת לאנשים להתבטא בכוח מיותר, אבל קשה לי לראות את החיילים שלנו אשמים במצב הזה.

אני חושב שהיה טוב אם הצד שלנו היה חושב בגדלות רוח יוהדית ודואג לכך שנעשה שלום ולא חומות, למרות הטירוף המשתולל משני הצדדים. זה כואב לראות מה אנחנו מעוללים להם וכואב לא פחות לראות מה הם עושים לנו, אבל הייתי שמח לחשוב שבתור החזקים בסיפור אנחנו צריכים להתעלות על עצמנו ולהושיט יד לשלום ולא לחומה. שבת שלום

41 תגובות

 1. ואם כבר פרסום מסיבות… אמנם זה קצת באיחור,
  אבל עוד שעה וחצי יש מסיבה במועדון 'הסילו' ברמת דוד! (בצפון), מסיבה 100% מוזיקה ישראלית עד אור הבוקר!, רוקפופראפ גרסאות מחודשות ועוד!
  (אמנם הידיעה הזאת היא בעיקר לשמיניסטים שבינינו, כי להם מיועדת המסיבה….)

 2. כנראה שמי שקרא ככה לחומה לא יודע מאיפה המושג האפרטהייד לקוח כי הוא היה מתבייש בעצמו. החומה היא לא על בסיס גזעני אלא בטחוני. המקומות בהם קורים פיגועים מתחילים לחזור על עצמם. הרופאים שמטפלים באירועים מסוג זה כבר חסרים בבתי החולים שמקבלים פצועים כי הם נרצחו. אנחנו מוסרים מעל ארבעה מאות מרצחים כולל דיראני. תמורת 3 ארונות קבורה וסוחר סמים. (פלא שאחרי זה הם צוחקים עלינו בפנים?!)
  יום שחור במיוחד לעם ישראל ולמדינת ישראל. אנחנו לא כובשים אלא עם המאכלס את אויביו ומותקף על ידם באדמתו. וברוב התייפיפות נפש שוכח את זכותו להתגוננן ומשום מה עסוק בלחשוב על איך להיות מוסרי כלפי האוייב הבכלל לא מוסרי שלו שלא מכיר בזכות קיומו. אני לא מרגישה כובשת ואני לא מרגישה צורך להיות נחמדה לערבים, למעט בדואים. להוריד את החומה זה הצעה שיכולה לבוא רק מפי אדם שחושב שאין לו זכות קיום באי.

  1. עם המאכלס את אויביו הגדרה מעניינת. כמו: ייחסנו עם התושבים הערבים מצויינים: הם עובדים אצלנו, אנחנו קונים אצלם. הלוואי והייתי נהנה מההצלחה של שטיפת המוח הלאומית כמו אצל חלק גדול מדי של האוכלוסייה במקום הצפוף הזה. לדרוזים את לא מרגישה צורך להיות נחמדה? כנראה שצדק י.גפן כשכתב: כי בלי הדובון והעוזי לא ראו עד כמה הוא דרוזי את אפילו עם הדובון והM16, לא רואה עד כמה הם דרוזים.

   אכן,
   גם ראש הממשלה פוחד מהצעד שהחליט לקחת…

   1. צר אופקים קטן מה אתה יודע לצטט שלא נכתב בתא? את המונולוגים מהווגינה של י. גפן תדחוף לאספסוף הצפונבוני. הדרוזים הם בכלל לא מוסלמים ואין לי דבר נגדם או נגד כל אחד שמכיר בזכות העם היהודי למדינה משלו חי כאן כשווה בין שווים ולא מסכן את השאר. אבל עם מי אתם חושבים שאתם יכולים לחיות בשלום? עם איזה מהפרצופים של עראפאת? טוב שאתם לא רוצים חומה בשם המוסריות אבל להקים מאורע שכל משתתפיו מאותו חתך תרבותי וסוציו אקונומי בעלי שמות אירופים- זה הרב תרבותיות שלכם? אתם מתכנסים בבועת אפארטהייד! כבר שמעתם על תוכניות החיזבללה לחטוף עוד ישראלים? (אבל אל תקימו חומה)- תהיו מוסרים כלפי הערבים ותנו ליהודים למות- אתם צריכים טיפול פסיכיאטרי נגד יצר הרס העצמי. מי שהעולם התרבותי והמצפוני שלו מוגבל כל כך ומי שמסרב להגן על המדינה בה הוא מתוך מוסריות? זה לא מוסר זה עיוורון. אתם נשמעים כמו ילדים מפגרים שהולכים עם חולצות של מרצ כי זה של המקובלים. צבועים בדלניים. מוטב יעשו לכם טרנספר יחד עם הרוצחים עליהם אתם מסנגרים. אם צפוף לך תתחפף. גרמנייה מתאים לך? הסרבנות לא מכבדת אותך אלא פוגעת ומשפילה אותך ואת העם.

  2. טוב שלא הגזמת. לא צריך להיות נחמדים אל הערבים (מלבד בדואים כמובן) בשביל לא להיות מדכאים וכובשים.
   החומה צריכה להבנות ללא ספק, אבל על הגבול. לא בתוך הכפרים. מי אנחנו בכלל שנפרק להם כפרים?
   כל הכבוד דן תורן, על המעורבות! ישר כח!

 3. ועוד שאלה קטנה.
  אם ישבתי עד לפני 3 שבועות בכלא הצבאי על סירובי לשרת בשטחים הכבושים, זה הופך אותי לאקטיביסט? אני אצטרך לשלם 25 שח?
  🙂

 4. דן,

  אתה כותב: כאנשים שהתייאשו מההצגה של הדמוקרטיה הישראלית, נותרה לנו ברירה אחת בלבד: לשבור את החוקים הגזעניים והלא מוסריים. כן, לשבור שערים וגדרות, לחסום בגופינו בולדוזרים, להיכנס לשטח צבאי סגור, וגם להפוך את האוייב לידיד. ההתנגדות הפלסטינית והישראלית תמשך כל עוד נמשך הכיבוש אשר הוא תשתית הטרור. ובאותה נשימה אתה לוקח חלק בערב שיתנהל בלב שינקין בו יקחו חלק אומנים שמאלנים שיופיעו מול קהל שמאלני. כלומר – לא רק שאתם לא תשפיעו על כלום. לא רק שאת םא שוברים את החוקים הגזעניים והלא מוסריים. לא רק שאתם לא שוברים שערים וגדרות. האירוע שאתה לוקח בו חלק הוא בועה. חממה. אין לו ולא תהייה לו השפעה בכלום על מקבלי ההחלטות. אתם רוצים להשפיע? תנו ברוקנרול מחריש מול רחבת הכנסת. תופיעו במחסומים. אל תתקעו את האף עמוק בתוך הבועה השינקינאית שלכם, ותצעקו בקול אנחנו אקטיביסטים. זה לא עובד על אף אחד. (וסליחה מראש אם נשמעתי תקיף או כועס מדי. יכול להיות שהדברים שכתבתי יצאו מעט קשים, אבל אני באמת אשמח לקבל עליהם תשובה אמיתית ורצינית).

  תודה,
  אבי

  1. קודם כל תיקון- ההערה על הסרבנות הופנתה לג'ואב ולא לאריה למרות שהיא עולה בתגובה שלי לאריה. ואני רוצה להוסיף כאן שאכן מצער שאומנים שלא מכרו את עצמם למיינסטרים מנסים להיכנס אליו מהדלת האחורית של הצביעות השטחית והאליטיסטית- הדיעה הפוליטית הנחשבת יותר, הסקסית/ הצדקנית/ המתייפיפת. אבל אני כן חושבת שצריך לעשות את ההבחנה בין הכישורים של אומן למי שהוא ומה שהוא בוחר להאמין בו. אתה עדיין יכול לקנות דיסקים גם בלי להגיע למופע השערורייתי עלק.. (שערורייתי כמו שהכינוי מיס הולם את המדאם ספירס). אני כן מכבדת ומאוד את החלק, המכובד לדעתי, של דן תורן במוזיקה הישראלית. וכן רואה את הצורך להבחין בין כישרון או חוסר כישרון לבין דיעה (או חוסר דיעה :). אם מחר תורן יחליט למכור את הקלטות ההופעה על דבי דיסק אני לא אקנה את הדיסק אבל אני לא רואה את הבעייה עם יצירות
   א-פוליטיות.

   1. משעממים…
    כל אחד פה חושב שהוא יודע מה מותר, לגיטימי ונכון. את מי אתם שופטים ? ולמה ?

    אל תתנו לאף אחד לדבר. בשביל מה?

  2. אבי אני באמת לא יודע מה לענות לך
   במציאות שלנו כל אחד עושה מה שהוא יכול או מרגיש או רוצה. אני בחור להתנדב כשמזמנים אותי לארועים שאני מזדהה איתם ועושה זאת- כלומר בא לשיר, בלי לחשוב שאני משנה את העולם, אבל עם טיפה ויתקוה. ועם המחשבה שאני מעדיף לבוא מאשר לא לבוא.
   שבת שלום

 5. שלום לך מר תורן,
  קודם כל שתדע שאני מעריך מאוד אמנים שלא מפחדים להביע את דיעותיהם הפוליטיות ולוקחים סיכון באיבוד קהל תוך כדי.
  אני לא מעונין להתווכח האם חומת הפרדה היא הכרחית או לא ובטח שלא לגרור את זה לדיון פוליטי.

  אבל , יש לי בעיה רצינית עם הדרך בה בחרתם לייחצן את האירוע הזה. כבר העירו לך קודמי לגבי המונח גדר האפרטהייד ולכן אין צורך לחזור על הדברים(במיוחד לא כשיש הגבלה ל1000 תווים בהודעה).

  רציתי לדעת האם אתה מודע לעובדה שעל ההזמנה לאירוע , שמופצת ברחבי האינטרנט , קיים המשפט (שסוגר את ההודעה):
  מחיר: 25 שח לאקטיביסטים , 35 שח לאזרח המודאג , 55 שח ליאפים , חיילים נכנסים חינם על גופתנו המתה

  ראיתי שפרסמת את התוכן הכמעט מלא בהודעה שלך ואני חייב לשאול האם אתה מסתיר חלק מהאמת או שבאמת לא ידעת על זה ?
  ועכשיו כשאתה יודע , האם אתה עומד מאחורי האמירה או שזה נאמר כבדיחה (לא מצחיקה)?

  ולראיה , ההזמנה כפי שהיא מפורסמת באינטרנט-
  http://www.hydepark.co.il/hydepark/upload03/040128_223202-215_gader_flyer2%5B1%5D.gif

 6. זה באמת מגעיל…. אני רואה את זה רק עכשיו כשלחת לי את הלינק
  זה באמת מאד מבאס…
  אין מה להגיד
  אני צריך לשקול מה לעשות עם זה, יתכן שאצטרך להעדר מההופעה הזאת…. תודה
  לילה טוב
  שבוע טוב

 7. טוב, אתה לא היחיד, גם יהלי סובול שם….חבל שמנצלים את החיילים ואת האומנים במכירת כרטיסים לציבור הרחב.
  חבל שככה נראית המדינה שלנו…

 8. דן!!!איזה קטע להיתקל בבלוג שלך, לפני כמה שבועות ראיתי בתבל סרט שהשתתפת בו שהיית צעיר( זה שזיינת אחת מצעירי תל-אביב).
  אה וגם בבסיס שירתתי עם פפוצון והיה את התוכנית שלכם לפעמים בשידור חוזר בערוץ 2 היינו מריצים דחקות !
  לא שעכשיו אתה לא חזק שיחקת אותה במשחק החיים !
  ובקשר לפלסטינאים-עם כל עם אחר כבר מזמן היינו מגיעים לשלום או להבנות כי מעבר לפרטים הטכנים של הסיכסוך הבעיה שלהם היא האופי הדפוק והפרימיטיבי שלהם הנובע מהיותם ערבים לא מפותחים אבולוציונית. ולפי דעתי הם גם לא רואים בנו את העם החזק להיפך בתור אנשים שתרבות הכוח עדיין שולטת אצלהם הם רואים אותנו בתור חבורה של חנונים שהשתלטה עליהם וזה מה שאוכל אותם

  1. לא לא הופעתי
   לא הרגשתי נוח להופיע אחרי בקטע של הפרסום פה בבלוג שהיה חלקי ומטעה
   פעם אחרת…
   ואגב כמובן שזה הכל היה בהתנדבות כך שלא דובר על כסף

 9. אתה כתבת והלחנת את כמו כולם??
  אם כן – וואו (שיגעון) אתה טוב!

  וחוץ מזה – יש לך את הקול הכי נעים ומרגיע בעולם.

 10. שלום לדן ושאר הקוראים בחצי השנה האחרונה לא יצא לי להכנס הרבה ולכתוב בכלל כיוון שהתגייסתי ולא היה לי זמן וגם שהתותחים רועמים המוזות שותקות … בכל אופן בחודש האחרון אני בבית בחופשת מחלה והיום ישבתי וכתבתי קטע על סיפור שהתחיל לפני שש שנים ורציתי לשתף אותכם בו רק כיוון שהוא יותר מ1000 תווים אני משאיר רק קישור לפורום שבו הוא מופיע תחת שמי יואב.

  http://www.monicasex.co.il/forum/forumFull.asp?fid=1&mid=36099

  אשמח לתגובות

 11. שמי שקרא ככה לחומה לא יודע מאיפה המושג האפרטהייד לקוח כי הוא היה מתבייש בעצמו. החומה היא לא על בסיס גזעני אלא בטחוני. המקומות בהם קורים פיגועים מתחילים לחזור על עצמם. הרופאים שמטפלים באירועים מסוג זה כבר חסרים בבתי החולים שמקבלים פצועים כי הם נרצחו. אנחנו מוסרים מעל ארבעה מאות מרצחים כולל דיראני. תמורת 3 ארונות קבורה וסוחר סמים. (פלא שאחרי זה הם צוחקים עלינו בפנים?!)

 12. אני מצטערת שאני כל כך ברוטאלית, אבל
  הע(א?)רה טכנית [כל המפורסמים אוהים כאלה]:
  כשאתה יושב בקפיטריה בבצלאל, אל תפיל על עצמך ביצה מהסנדוויץ' ואחכ תנגב עם השרוול.
  זה מוציא ממך את כל החן.

  סוש,
  עם חוש אסטטי פתאומי.

 13. חזרתי מההופעה שלך עם שליחי הבלוז בבארבי, היה ענק, ממש נהניתי!

  השיר באנגלית שאת ההתחלה שלו שר הקלידן, הוא שלכם או שזה קאבר?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *