דן תורן

Dan Toren

Dan Toren

לקביעת הופעות | רק דן

מותו של ערפאת

מפוסט על מות של איש אהוב לפוסט על מותו של אייקון שנוא. הימים האחרונים של חייו של ערפת כפי שהשתקפו אצלנו בתקשורת היו ימים של המתנה אקטיבית למוות. כל שדר חדשות בכל ערוץ שראיתי היה או הייתה עסוקה בלדבר על מתי ימות, האם הוא כבר מת, מה יקרה כשימות וכו'. באמת, זה היה בלתי נסבל, לא צפיתי בזה, זה הזכיר מסיבת עייטים יותר ממסיבת עיתונאים. קשה להבין למה היה צריך לדבר על זה בלי הפסקה. איך אמר ראש הממשלה שלנו? "אני לא עוסק בזה, כישמות  אגיב… " נראה לי טיפה יותר תרבותי במקרה הזה. אבל מי אני שאומר. יתכן וככה זה פועל- ברגע שיש כמעט ידעיה חדשותית גדולה, יושבים ומטגנים אותה עד שהיא שרופה טוב טוב משני הצדדים, וכל מה שנשאר לך בבית זה פשוט להקיא.

19 תגובות

 1. העיסוק המוגזם הוא לדעתי תוצאה של ההשפעה הפוטנציאלית האדירה שיש למותו על החיים של כולנו.

  ולדעתי כלי התקשורת עוד התאפקו, ולא הקרינו למשל ראיונות עם אנשים ברחוב, שהיו בעל פוטנציאל הסברתי קטסטרופלי.

  אכן, המדיניות שאומרת שכמה שנתערב פחות כך ייטב, היא בהחלט מדיניות נבונה.

 2. המממ….מה שאמרת לגבי ידיעה מסויימת בחדשות ושמטגנים אותה טוב טוב ומה שנשאר לנו זה להקיא – אני כל כך מסכימה איתך בנושא . זה בטבע שלנו …/:

  אמלי(=

 3. מה , לא שמעת ? לא ידעת ?
  עיתונאים בכלל אוהבים ללעוס מסטיק
  עד שטעמו מתפוגג
  ואפילו עד שצבעו מתבהר
  ולפעמים , במקום לירוק אותו בזמן
  הם בולעים עמוק
  ואנחנו אלה שבסוף נחנקים ויורקים …
  איך שערפאת עלה למטוס ,
  כבר ידעתי שזה להתראות ולא שלום …
  אגב , זה באמת לא שלום זה …

 4. תקשורת זה עניין הרסני בכללי.
  בגלל זה יש לי שאיפה (שאין מצב שתתגשם כי תקשורת זה מערכת מורכבת מדי) להגיע לטופ שבתקשורת (מאחורי המצלמות) ולשנות את כל התמונה.
  שאנשים יפסיקו להיות מונעים ע"י רייטינג וכסף.

 5. קודם כל לא עושים כאן עניין מהמוות כבר מזמן- למי שחשבה שזה עניין מהמוות – זה עניין במוות הספיציפי של ערפאת- שום נשמה לא השתחררה כי לא היתה כזו.
  אני חייבת להסכים עם דן הבדיחה הזו של לדון בלי הרף במוות שלו – לא שאין טעם אבל גם אין צורך להגזים- הוא לחלוטין דוגמה נוספת איך שוב מייצרים לנו חדשות (מוזר שחברות החדשות מרגישות כאן צורך לייצר חדשות, כאילו אין מספיק…)

 6. אני מאמין שיש כמה אנשי תקשורת שמצטערים שלא חי עוד כמה שבועות, הוא סיפק מספיק דלק לעשרות מהדורות, דיווחים, ניתוחים ותחזיות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *