דן תורן

Dan Toren

Dan Toren

לקביעת הופעות | רק דן

למי אכפת

בעיר שאני גר העלו שלט חוצות חדש "אם לא תנקה- ינקו לך, 290 שקלים". גדול ורוד עם מרשים., באמת שלט מרשים. אבל הפקחים והאזרחים עוד לא בקטע כמו שאומרים. אני לא רואה פקחים כשאני מטייל בגינות וגם לא אנשים עם כלבים ושקיות ניילון ביד. הסיבה לכך כנראה פשוטה. אני לא רואה פקחים, הם לא רואים פקחים, והתוצאה גינות מלאות חרא. אני שואל את עצמי לפעמים, בעלי הכלבים, אוקי, נניח שהם לא אוהבים לנקות, אבל החרא של הכלבים המצטבר על הדשא, לא של הכלב שלהם, אלא בכלל, לא מפריע להם? לא מסריח להם? האמת, כנראה שלא. "חיים רק בהווה" אמר לי חבר אתמול. לא חושבים אפילו לא על מחר. "מחר כבר לא אעבור בגינה הזאת" חושב באופן לא מודע האיש עם הכלב שלא מנקה. ויש גם מחשבה אחרת כנראה " יש מי שמשלמים לו לנקות שינקה הוא" וזה משאיר אותי  בלי ברירה עם המחשבה " הלוואי שיעבור עכשיו פקח שינקה לו 290 שקל, אחרי פעמיים נראה לי שבעל הכלב יצמד לשקית יפה יפה" מחשבות מלוכלכות… ובכלל לא כחולות, מחשבות מלוכלכות על חיים בהווה. מי שימור, מי ינקה, שאלות של עתיד. עוד נראה עוד נראה.

14 תגובות

 1. בוקר טוב דן!
  כבת-עירך וכמי שלרבים מחברייה לעיר יש כלבים, אני קצת לא מסכימה. יש אנשים שיוצאים עם הכלב ולוקחים איתם שקית. גם אצלנו. אז נכון, לרב מדובר באנשים היותר צעירים שיש להם יותר מודעות ונכון שזה מתסכל לראות שרבים אחרים עדיין ממקשים חופשי כל חלקה פנוייה, אבל…
  אבל אולי זה כן הולך להישתנות. כרגע זה בעיקר עניין של השתנות. וחירבונים. אבל אולי אם לא נוריד ל"צדיקים" את המוטיבציה (גם אני מידי פעם קוראת להם "פראיירים"), אז זה יתפוס.
  סופ"ש נעים!

 2. "חיים בהווה", זה דיי נכון, אנשים מעדיפים להתמקד במה שקורה ברגע הנ"ל ולא במה שיקרה עוד כמה דקות, שעות או בכלל.
  זו גישה לא ממש טובה, אך היא זו שגורמת לנו, במובן מסויים, להמשיך… תחשוב מה היה קורה אם אנשים היו חושבים כל יום ביומו על פיגוע שקרה לפני חודש, על חבר טוב שנפטר, לא יכולנו להמשיך הלאה…
  ניתן לומר שההתרכזות הזו בהווה הינה "מנגנון הישרדות" שפיתחנו לנו… לצערנו הרב, כמו שציינת, לעיתים הוא מתפתח למקומות הלא נכונים.
  מקווה עבורך שהפקחים יתחילו לעשות את הסדר המוצרך בגינות.
  שיהיה לך סופ"ש נעים.

  1. הבעיה היא לא עניין בעלי הכלבים שמסתובבים עם הכלבים שלהם בלי שקית, דווקא רוב אלו שאני רואה מסתובבים בבוקר עם כלב ועם עיניים חצי עצומות בשד’ רוטשילד עם שקיות ביד. הבעיה היא שיש הרבה כלבים שפשוט מורידים אותם למטה ללא ליווי בעל הכלב עצמו. כלבים אלו ממש לא יסתובבו עם שקית קשורה להם לצוואר וישתמשו בה כדי לאסוף את צרכיהם :-).
   אכן מראות קשים היו לי אתמול במלצ’ט, כשהרגל שלי נחתה על מוקש כזה, שלא לדבר על הבנות שלי, שכל שני וחמישי אני נאלצת לשטוף להם את סוליות הנעליים מהסירחון הזה.

   1. אני יכולה להבין אותך ואני אף מסכימה במאית האחוזים.
    האדישות הזו פוגעת באנשים, בסביבה, ניתן אף לומר שעם הזנחה נוספת היא אף תהפוך ל"אדישות פושעת".
    אני אישית בעלת כלב משלי, אני דואגת להוציא אותו פעמיים ביום ואף לקחת עימי את השקית…
    הבעיה היא שבתור אינדבידואליות עד כמה כבר נוכל לשנות את התנהלותה של חברה שלמה?!

 3. אני חושב שמי שאשם זה רק הכלבים
  הבני אדם בסך הכל דואגים להם שהם יתרוקנו
  הכלבים גם צריכים לדאוג לסביבה לא רק אנחנו!

 4. מחשבה מעניינת, וכן יצא לי לחשוב על זה לפעמים, כשאר אני רואה בעל כלב שהולך עם כלבו בגינה הציבורית ולא מנקה אחרי כלבו אני מקלל בלב, כי באמת לאף אחד לא אכפת וזה מזהם את הסביבה, יום אחד תראה שאנחנו נתחרט על שטות קטנה שעשינו.

 5. כל כלב ביג’י יומו…. כל מי שלא מנקה אחרי הכלב שלו, סופו שידרוך על מוקש מסריח שהשאיר כלב אחר.

 6. אוף טופיק: אני גם תושבת העיר, בכלל לא ידעתי שאתה גר כאן. היה נדמה לי שראיתי אותך ביום ראשון בבוקר ליד איזה תחנת אוטובוס, וחשבתי לעצמי – "מה יש לדן תורן לעשות בעיר הזאת?!" 🙂 אז נכנסתי לפה וגיליתי שעברת דירה. וואלה, באיחור-קל – ברוך הבא לעירנו ומזל טוב 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *