דן תורן

Dan Toren

Dan Toren

לקביעת הופעות | רק דן

אלוהים

בבקשה לא קיץ של מלחמה

32 תגובות

  1. מזמן כבר הבנתי שאליה אין ממש טעם לפנות.
   היא נמצאת בכל אחד מאיתנו, באנשים,
   שם ופה.
   אליהם יש לפנות.

 1. כן, די מבעס כל הקטע, כבד ועצוב,מפחיד ומבלבל,ואין לזה סוף, אבל יפה היה לראות איך יש יהודי שבאים קהל להתפלל למענו

 2. אנחנו כבר די הרבה במלחמה איתם..אני לא יודעת למה עכשיו אנשים נזכרים אבל מאז ומתמיד אנחנו מתעסקים בטרור הזה שהולך ותופס מימדים עולמיים ולא מפסיק לפגוע..

 3. Shall there be womanly times or shall we die?
  Are there men unafraid of gentleness?
  Can we have strength without aggression,
  Without disgust,
  Strength to bring feeling to the intellect?
  Shall we change or shall we die?

  unless as a civilization we (men as well as woman) do take on those qualities which we traditionally associate with the feminine, those qualities of Compassion and of Nurturing, then there is not very much over to talk for the future.

  Those qualities we associate with the male principle, Aggression and Competitiveness, clearly do characterize the way in which we are proceeding at the moment.

 4. אמן אמן ואמן….למרות שכמה שאני שונאת להיות פסימית-זה נראה לי כמו חלום-שלא הולך להתגשם בקרוב….

 5. טוב דן. ישנתי על זה לילה , שניים ויש לי דבר מה עבור כולכם , בני אנוש שכמותכם. שרי אריסון- מכירים?
  יש לה משהו או שניים ללמד אתכם- כל הקשקוש שלה על "השלום מתחיל בתוכנו" – דוקא לא כזה קשקוש מסתבר. אז יאללה- לעשות מדיטציות של שלוה ושלום עם עצמנו, לחייך לבני הזוג, לאמא, אבא ולמורה המעצבנת שהייתה לנו בכיתה ג’ (יוכבד הפרה- את קוראת???) ולא להתעצבן, גם אם השמש דופקת לנו כמה תאים. טוב יאללה , יש לי מה לעשות.
  ביי, מההוא שפנית אליו.

 6. אז כן אנחנו טובים בלהרוס אחד לשני את היום וכן, לא חסרות לנו מלחמות פנימיות ומיותרות אחד עם השני, אבל לא על זה מדובר..מדובר על האישו הכי מדובר( חחח) במזרח התיכון שאלו הפלסטינאים (שמשום מה) דורשים מדינה על אדמתנו, ודורשים ריבונות ועצמאות (שלא מגיעה להם), ותוך כדי כל זה מפוצצים לנו את החיים..אבל כל עוד אנחנו עם כובש (שלדעתי רק משחרר)..ויש הרבה פה שבטח יתרעמו על מה שאמרתי, אבל הנה נתנו לפראים האלה את רצועת עזה וכל מה שקיבלנו זו בעיטה בתחת וחייל שחוט ועוד חייל חטוף..התסכול עבר את הגבול, אותי כבר לא מעניין מה הם רוצים ושום עם כובש יותר! אם לתת להם אז לתת להם בראש!

  1. ורק האבידות מהצד שלנו נחשבות? והמשפחה שנהרגה ב"תאונה" של צה"ל בעזה, זה לא נחשב?
   תחשבו על ישראל במלחמת העצמאות, תחשבו שהאצ"ל, או הלח"י היו נעשים התנועה המרכזית, האם לא הינו באותו מצב של הפלשתנים כיום? האם לא הינו עושים פיגועים באותה רמה ובאותה תדירות?
   למה להיות מיוני נחשב ערך כל כך נעלה לעומת הרצון הפשוט של הפלשתינאים למדינה משל עצמם.
   אני לא יודעת אם יש (פיזית) מקום לתת להם מדינה-אני יודעת שיש להם זכות לאחת.

   1. ה"תאונה" שעליה את מדברת היא באמת תאונה..והיא נגרמה בגלל ההתקפות שלהם שעליהן אין לנו אלא להשיב עליהן..ולמה אני צריכה לחשוב על הצד שלהם? הם לא קשורים אליי והם כופים את קיומם עליי..הרי בסה"כ הם פליטים (מירדן, ממצרים וואטאבר)..אחרי שהמדינה שלנו קמה הם החליטו שהם עם (מה שהם לא)..ולצערי אני חייבת לומר לך שאין לנו שטחים לתת מהמדינה הזעירה אך מיוחדת שלנו, ולמה זה כ"כ נורמה לגרש יהודים מביתם אך טרנספר הוא מעשה זוועתי של עם "כובש"?? ואת רואה עוד בעייה שהם גורמים- לקיטוב בחברה, לקרע שלא צריך להיות בכלל. שילכו להתעלק על העשרים אלף מדינות ערביות שיש להם בעולם. ורק שתדעי לך שאלה אנחנו שעושים טעויות כמו ממש להציע להם שטחים, להציע להם מדינה שלא מגיעה להם, וללכת להסתובב בעולם ולהציג את עצמנו כעם כובש-כמה הגיוני מצידנו..אז למה שדעת קהל העולמית עלינו תהיה חיובית אם אנחנו לא נותנים לה וטורחים להציג את עצמנו בצורה רעה?? אהה שכחתי אנחנו בסה"כ הומניים. כן, נכון.

 7. בבקשה תקשיבו. מה שקורה פה לא קשור בהכרח למה שאנו עושים, אנחנו כחברה לא מצויים במשחק הטקטי של איך ללכת על ביצים בלי לשוברן. אנחנו בסך הכל רוצים לחיות בדרך שלנו, על פי תרבותנו (או זו שאימצנו). תנסו להתנתק רגשית ופוליטית מהמצב הסבוך באזור הזה ותבחינו שסובלנות תרבותית ואתנית זה לא הצד החזק במזה"ת (ראו עירק- הקזת דם נוראית של שיעים מול סונים ולהיפך). לכן אני מסכים במאה אחוז עם אלו שדיברו כאן על שלום עם עצמנו. אין פטנט אחר!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *