דן תורן

Dan Toren

Dan Toren

לקביעת הופעות | רק דן

יותר כאן עכשיו

כשהייתי נער אהבתי ספרי מדע בדיוני. בעיקר אהבתי ספרים או סיפורים שתיארו את המציאות שלנו בעוד כמה עשרות שנים. כלומר בעתיד שלי. דרך הסיפורים האלה ניסיתי כנראה לראות את העתיד שלי, ואולי גם להתגבר על הפחד שלי ממנו. גם נהניתי מהתחושה של להיות כביכול בראש החץ של הזמן שלי. האמנתי שאם אני מכיר את הטכנולוגיה הכי עכשווית אני עצמי  קרוב יותר  למה שיהיה. העברתי לא מעט שיחות עם חברים על מה יקרה בעתיד מבחינת חיי בני האדם, האם יהיה לנו יותר נוח או לא, האם המכשירים החדשים שממצאים יעזרו לנו וכיצד. ההרגל הזה הפך אצלי לדרך  חיים ולמעשה גיליתי עניין רב בכל עולם החידושים וההמצאות עד ממש לא מזמן.


לפני כשבוע נפטר מסרטן חבר נעורים קרוב. לא הינו בקשר בשנתיים האחרונות אבל זאת הייתה מסוג החברויות ששיחת טלפון אחת החזירה ברגע את כל מהות הקשר. זה היה קשר טוב. הוא היה חבר טוב ולימד אותי הרבה ממה שאני יודע על ההתבוננות באומנות. הייתי ליד המיטה שלו כמה שעות לפני שהוא מת. ומאז אני חושב על המוות בצורה טיפה אחרת, אפשר לומר גם ואני לא בטוח איך זה בדיוק קשור, שהתחושה הבסיסית שלי לגבי טכנולוגיה  קיבלה תפנית קלה, אני יכול להגיד שפחות איכפת לי אם אני מבין אותה לגמרי או לא, אני פחות סקרן לגבי מה יהיה הדבר הבא בעולם הטכנולוגי. או אם לתת דוגמה, אני פחות מנסה לנחש אם הטלוויזיה תהיה בתוך הטלפון או שהמחשב יהיה כזה קטן שהוא יהיה שעון. אפשר לומר שאני מנסה לשפר את איכות הנשימה שלי. אני רוצה להיות יותר כאן עכשיו ויותר עכשיו כאן.

17 תגובות

 1. מצטערת על החבר..
  טכנולוגיה מתקדמת זה הכל בולשיט אחד גדול, שנים אנשים משקיעים להפוך משהו לקטן יותר (פלאפון לדוגמא?) ומשוכלל יותר, ויש אידיוט אחר שגם ככה מתכנן משהו יותר קטן מהקטן ההוא. בקיצור, טכנולוגיה מתקדמת והתפתחות מהירה זה סתם מזהם את האוויר.
  אני מאמינה שכולם רוצה להיות יותר כאן עכשיו ויותר עכשיו כאן.
  חבק עץ,דן.
   
  קוקלה

 2. אתה לא היחידי שנמצא באותו מצב. כולנו מתלבטים ומרגישים קצת חוסר בטחון בכל החידושים והכיוונים הקיימים.
  מתוך נסיון של אדם העובד בתחומים אלו וחייב להיות מעודכן בכך לצורך עבודתו – חייבים לדעת לפתח לכך רמה מסויימת של יחס ולהיזהר לא לעבור אותה, אחרת מתחילים להרגיש מנותקים בעוד שהאמת היא אחרת לחלוטין.
  באיזשהו מקום, היום הטכנולוגיה מגשימה את עצמה ולא באה לפי דרישה של רוב האנשים הנורמליים.
  אבל כמו שאתה מתכוון, צריך לזכור שזה רק בא לעזור לנו לבצע את מה שאנחנו רוצים ולא יותר מזה, למרות שמאוד קל לשכוח את נקודת ההתחלה ואת המטרה.

  צר לי על החבר שלך, אבל הנה הוא גרם לך לחשוב הלאה – שזה כבר דבר נוסף שאפשר לזקוף לזכותו.

  חגי.

 3. מאוד התחברתי לכאן ועכשיו.
  דווקא מאוד הבנתי את הקשר להפחתת הסקרנות שלך בקשר למה יהיה הדבר הבא בעולם הטכנולוגי. מה זה משנה פלאי הטכנולוגיה בעתיד, אם "אנשים נגמרים ברגע אחד". צריך לחיות פה. עכשיו. להנות מהדברים שניתן להנות מהם. כי אף פעם אי אפשר לדעת. אף פעם.

 4. היי, איש
  קראתי איזה מאמר מעניין שמשווה בין הקאנון הספרותי לקאנון המדעי ואיך החדשות של היום יוצרות לבנה אחת חשובה מבין אינסוף שמובילות תמיד לאותו מקום ל….

  <a href=http://books.guardian.co.uk/departments/scienceandnature/story/0,,1743994,00.html Target=_BLANK class=msg><a href=http://books.guardian.co.uk/departments/scienceandnature/story/0,,1743994,00.htmlhttp://books.guardian.co.uk/departments/scienceandnature/story/0,,1743994,00.html</a>

 5. אפילו אלברט אינשטיין באיזשהו שלב מאס בעיסוק בתאוריות מרחיקות הלכת שלו עצמו בייחוד שהטרידו בשל כך את חייו האישיים. אם באינשטיין נפלה שלהבת…

 6. דבר ראשון, קראתי את הקטע, ואין לי ממש מה להגיד עליו חוץ מ-.
   
  דבר שני… יצרתי אתך קשר במייל לפני כמה ימים, ואמרת לי לשלוח לך ל-לור הפקות את הדמו שהכנתי.
  נראה לי יותר פשוט והרבה פחות פרוצדורה שפשוט אתן לך את הכתובת של האתר שלי. שם יש גם הקלטות של שירים יותר חדשים שלי, שאישית אני אוהבת קצת יותר (אבל כולם היו ילדיי וכו’ וכו’)…
   
  אז הכתובת שלי היא:
  <A target=_blank href="http://www.shir-alony-music.comhttp://www.shir-alony-music.com">www.shir-alony-music.com</A>
  ההקלטות נמצאות במדור "מוזיקה".
   
  המון תודה על הכל, ובמיוחד על זה שאתה קיים,
   
  שיר 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *