שיר בשלישי והפעם 'דבורים ופרפר' כולל אתגר הפקה

דבורים ופרפר

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

'שיר_בשלישי והפעם 'דבורים ופרפר#

דבורים ופרפר אודיו
'דבורים ופרפר' הוא אחד השירים המרכזיים של האלבום 'קפטן דנימו ונערי הסיפון'. 
הדוברת בשיר היא יויו יעל תורן כשהייתה קטנה. גם כשהשיר נכתב ב2011 יויו שהיום היא בת 18, כבר לא הייתה ילדה קטנה, אבל כשהיא הייתה קטנה היא ממש אמרה את הדברים שהיא אומרת בשיר.
במידה רבה זה שיר המשך ל'בך לא נוגע', בעיקר מהבחינה ש'בך לא נוגע' נכתב לאיתי, אחיה הגדול של יויו, ו'דבורים ופרפר' נכתב לה. אבל גם בהרמוניה יש דמיון וברגש הביתי משפחתי ששורה על שני השירים.
כשהילדים היו קטנים, הם אהבו שליאת אמא שלהם, הייתה פותחת את הספה בסלון עושה פופקורן והיינו רואים יחד סרט. כלומר הם היו רואים ואני הייתי מחזיק מעמד כרבע שעה ואז עובר לחדר השני.
בכלל ליאת הייתה אלופת הפעילויות הביתיות עם הילדים ואני הייתי יותר טוב בלקחת לפארק או למשחקיה או לחוגים או להורים של ילדים אחרים. בכל מקרה זה שיר בעיקר על יעל אבל גם אני מציץ כאן מתוך הסיפור.
גם כשאני הייתי ילד, אני זוכר שבתות בבוקר עם אמא שלי ואחותי במיטה של אמא וצחוקים והקראת סיפורים. הרגש הזה של ילדות במשפחה חדר לשיר.
הביטוי 'דבורים ופרפר' קשור לאחת החופשות מיני רבות שעשינו ארבעתנו ובאמת בחופשה הזו במטולה בבריכה ראינו דבורים מעל המים עפות ואח"כ גם פרפר צבעוני עם נקודות לבנות על הכנפיים החומות שלו.
יויו אומרת שהשיר שלה לא קיבל את הסיכוי הראוי לו כדי להיקלט באוזני הציבור, כי ההפקה שלו היא הפקה של לייב, של שתי גיטרות של איתי פרל ושלי ושירה שלנו עם הדר שכטר, ולמרות שזה ביצוע מקסים הוא מאד צנוע ואילו השיר יכול לקבל פירושים אחרים לגמרי בהפקה אולפנית עכשווית.
אז אם יש מי שמרימה את הכפפה ורוצה להפיק גרסה שיויו ואני שרים את השיר הזה, יויו אמרה שתשמח וגם אני.
לרציניים בלבד – כתבו לנו בפרטי מייל

תודן

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *