בארבי עוד סיבוב 2022 ואיך היה לפני 20 שנה?

 

איפשהו בשנות התשעים המאוחרות נכנסתי לחנות גיטרות של משה שמעוני להעביר איזה שעה בחברת כלי נגינה ואנשים שאוהבים אותם. שאול מהבארבי (הראשון) היה בחנות. אחרי איזה זמן שאול אמר לי מה עם עוד כמה בלדות כמו 'אימפריות נופלות לאט'? ואני עניתי, יאללה כולם רוצים בלדות, בלדות זה לא מה שחסר, או משהו אחר שהבליט את חוסר הביטחון שלי.

באותה תקופה עוד לא הופעתי לבד. היה לי הרכב נהדר במשך כמה שנים, אורי תכלת – תופים, עופר קורן – בס ושיקו (סלייד- אני נתתי לו את השם) פלדמן – גיטרה. ובימים ההם הופענו לא מעט, נוסעים להופעות וצוברים קהל. מתישהו מישהו מאיתנו שם לב ששאול פתח בבארבי (הבארבי השני, הבינוני בגודלו) הופעות בימי ראשון, ועלתה ההצעה שנבקש ממנו להופיע בימי ראשון פעם בשבועיים, כדי לבנות קהל. שאול הסכים ואנחנו התחפרנו בימי ראשון האלה, אירחנו מוזיקאים שונים וראינו את הקהל מגיע מעט מעט, לאט לאט גדל.
במהלך התקופה הזו שאול החליט להתרחב, פתח אולפן לבארבי ולייבל להוצאת מוזיקה ומתישהו בשנת 2000 דיברתי איתו על לעשות הופעה גדולה עם אורחים, להקליט אותה ולהוציא את האלבום. ההופעה הייתה בנובמבר 2000, והתארחו בה יהודית רביץ, חמי רודנר, דנה ברגר, ברי סחרוף, מאור כהן ופיטר רוט. באוקטובר 2002 האלבום יצא תחת הלייבל 'בארבי רקורדס', בחברת NMC עם שני סינגלים – 'אם את הולכת', ו'אימפריות נופלות לאט' עם חמי רודנר. 'אימפריות' הפך ללהיט מיידי והושמע בכל הרשתות ללא הפסקה. זה גרם לחברת NMC להציע לנו להקליט עוד סינגל במיוחד ואכן פניתי לרמי קליינשטיין ועשינו יחד את 'ביום של הפצצה' כסינגל מחוץ לאלבום.

עוד סיבוב- האלבום
מאז עברו עשרים שנה ואם מקפידים לספור מההופעה אז עשרים ושתיים, ואנחנו מתכוננים לקראת מופע מחווה לאלבום ההוא. רוב הכרטיסים כבר נמכרו ואני כבר עם דפיקות לב מוגברות של התרגשות. אנחנו בחזרות שיקו ועופר מהלהקה המקורית מנגנים גיטרות, ג'נגו בס, ואספיס רייז תופים, חמי רודנר, דנה ברגר, מאור כהן ופיטר רוט באים לחגוג איתנו שוב את האירוע, אליהם מצטרפת דנה עדיני ואולי עוד חברים בהפתעה.
מחכים לכם.ן ב-16.11 בבארבי עם עוד סיבוב 2022.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *