דן תורן

Dan Toren

Dan Toren

לקביעת הופעות | רק דן

עטיפת האלבום 'חופשה בעליי'

30 שנה לחופשה בעליי

מסעות בזמן

עברו 30 שנה מאז האלבום הזה שהוא אחד האהובים עלי. העשייה שלו הייתה יצירתית בצורה יוצאת דופן. דרך חברי הטוב מנחם עולש הכרתי את חזי דוידיאן שגר אז בדירה שכורה בנווה צדק. מה דירה, סוג של קוטג' בשכונה הכי יפה  בעיר… כן, לפני 30 אפילו נווה צדק לא ידעה שהיא כזו. הייתי בא אליו באופניים או אוטובוס מהדירה ששכרתי ברחוב זלמן שניאור, המשורר הפולני שאהבתי תמיד שיר שלו שנקרא החלון…. אני קופץ אחרוה בזמנים לשנות השמונים ,אבל זה באמת לא נשלט, הזכרונות עושים מה שהם רוצים.

ההקלטות

לחזי היה טייפ שמונה ערוצים גדול ומסיבי שכבר אז בתחילת שנות התשעים היה ישן. אני זוכר אותו פותח אותו משמן את המיסבים מחליף חלקים מטפל בו במסירות. חזי היה יצירתי ומרתק כשניגן וגם כשהקליט אותי ואת החברים שבאו להשתתף באלבום בינהם ענבל סופר אז בת זוגו, פורטיס, ערן צור, דנה ברגר, אורן קפלן ועוד. עבדנו על  11 קטעים ומידי פעם מנחם עולש היה מגיע להקשיב.

ההקלטות ב'חורבה'

באחת ההאזנות כשמנחם היה, אמרתי להם שאני רוצה להקליט לייב עם חברים עוד כמה קטעים. חזי ומנחם סיכמו בינהם את הפרטים, קבענו סשן ב'חורבה' היכן שידעתי שזקני צפת הקליטו את האלבום הראשון המדהים שלהם, הגעתנו לשם אורן קפלן גיטרה חמי רודנר ויאיר גת שהתחלקו ביניהם בניגנה על בס, רע מוכיח תופים ואני חשמלית ושירה  מנחם הקליט חזי הקפיק ואני זוכר את עצמי עף לגמרי, ואכן שילבנו כמה ג'מגומים משם וגם את חופשה בעליי וטפשות מלכה. היה לי אז בבית דיסק של סימפולים של 'קולות טוקיו' שקניתי באיזו תעוכת ארכטיקורה בלונדון, וסימלפנו קטעים מתוכו לקטע הפתיחה. אני גאה באלבום הזה ומודה לכל המשתתפים שעבדו איתי אז.

אני מצרף כמה תמונות פרומו שעשיתי לאלבום עם רילי ינאי

על העטיפה כתוב שיר של שורה אחת שכתב חבר טוב של רילי שגם צייר את הציור שאני מחזיק ביד עם הכיתוב של המטבעות האירופאים הנה השיר: 'היום לא תוכלי לבוא אלי רק אני אליך, אמא שלי שוטפת'
צילםL רילי ינאי

 הנה רשימה המלאה של הקרדטים:

חזי דודיאן : גיטרות , בס , תכנות , סינטי, קולות , הקלטה , בישול והפקה מוסיקלית דן תורן : שירה , גיטרות יובל שפריר : מכונת תופים ( 2,3,4,5 ) תופים (9) רע מוכיח : תופים (1,8,12,13,14 ) בלק-אאוט : פעמון (5) גיל סמטנה : בס אקוסטי ( 6), וחצי אקוסטי (11) ערן צור : בס 2() חמי רודנר : בס וקולות (9) יאיר גת : בס (1,8,12,13,14) אורן קפלן : גיטרות ( 1,2,8,9,11,12,13,14 ) ובס (8) ברי סחרוף : גיטרות ובס (3) רמי פורטיס : גיטרות איבו (15) הרולד רובין : קלרינטים (10) דרור מרגלית : מחשב וקלידים (11) אלימור זילברמן : קולות (4) ענבל סופר : קולות (5) דנה ברגר : קולות (11,15 ) מנחם עולש : הקליט LIVE TO DAT את השירים בחורבה , והפקת שירה במיקסים עריכה דיגיטלית : לואי להב .L S.D דגימות : מתוך ”קולות טוקיו“ מפיקים : ניצן זעירא , חיים שמש הפקה בפועל : דן תורן , נעמה קרן צילומים : (דן תורן ) אריאל ( REALY ) ינאי עטיפה : איילת אביב

הפוסט המקורי על האלבום כולל לינק להאזנה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *